وبلاگ

آشنایی با تولیدکنندگان دنیای صوتی خودرو

دوستان عزیز، از این پس قصد داریم آگاهی و اطلاعات بیشتری نسبت به شرکتهای وارد کننده اجناس و کشورهای مونتاژ کننده لوازم صوتی خودرو در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این مقاله نیز در این راستا قرار دارد و شما را بیشتر با کشورهای مونتاژ کننده اجناس اصلی شرکتهای مختلف آشنا میکند تا شما در انتخاب خود راحتتر عمل نمایید و توسط فروشنده های مختلف به اشتباه نیفتید. در این مقاله که سری اول از مقاله معرفی شرکتهای مختلف می باشد به معرفی اجناس شرکتهای نسبتا معروفتر می پردازیم. امسال در فروشگاه بهرام شاهد ایجاد تغییرات بزرگی به مرور در سایت خواهیم بود و امکانات جدیدی به سایت اضافه می شود، فروشگاه بهرام بزودی با نمره دهی و بررسی گارانتی های شرکتهای مختلف سعی در ترغیب شرکتها در ارائه گارانتی های بهتر به شما عزیزان را دارد. ممنون می شویم در صورتیکه با اطلاعات خود می توانید مقاله مارا تکمیل نمایید اطلاعات خود را بصورت کامنت در اختیار ما قرار دهید. فروشگاه بهرام سعی دارد اطلاعات جامعی در مورد محصولات مختلف در اختیار شما قرار دهد تا دیگر شما عزیزان به اطلاعات فروشنده های مختلف احتیاج نداشته باشید.

شرکت پایونیر

رادیوپخشهای اصلی سری DEH پایونیر همگی در کشور تایلند مونتاژ می شوند. گارانتی این اجناس شرکت پایونیران می باشد. هیچ کشوری غیر از تایلند رادیوپخشهای اصلی سری DEH پایونیر را مونتاژ نمی کند بنابراین به حرف فروشنده های مختلف مبنی بر تولید رادیوپخشهای سری DEH پایوینر در کشورهایی مانند چین و یا ژاپن توجه نکنید. وقتی شرکت پایونیر خط تولید اجناس سری DEH را به تایلند داده است، دیگر هیچ کشوری قادر به تولید این اجناس نمی باشد. همانطور که گفته شد تمام اجناس پایونیر دارای برچسب گارانتی بر روی جعبه خود می باشند و مدت زمان گارانتی اچناس پایونیر همگی 1 ساله می باشد. تمام رادیوپخشهای پایونیر موجود در فروشگاه بهرام با گارانتی اصلی و مونتاژ کشور تایلند می باشند.

رادیوپخشهای (مانیتور دار) سری AVH پایونیر اکثرا مونتاژ کشور تایلند هستند. تنها رادیوپخش ایدنش مدل AVH-3550 (مانیتور خشابی) مونتاژ کشور چین می باشد بقیه رادیوپخشهای دو دین همگی ساخت تایلند هستند و گارانتی 1 ساله پایونیر دارند، برچسب گارانتی حتما باید بر روی جعبه وجود داشته باشد. رادیوپخشهای سری DVH (مانیتور 3.5 اینچ) پایونیر نیز همگی مونتاژ کشور چین می باشند، رادیوپخشهای پایونیر سری DVH ساخت چین و اصلی می باشند.

باندهای بیضی و گرد اصلی شرکت پایونیر همگی مونتاژ کشور ویتنام میباشند. این بدین معنا است که باند پایونیر که ساخت کشور تایلند و … باشد وجود ندارد. البته ویتنامی بودن باندهای پایوینر دال بر اصلی بودن آنها نیست، باندهای پایونیر را حتما و همواره با هلوگرام سه بعدی پایونیر تهیه نمایید. همچنین در انتخاب باندهای شرکت پایوینر هواره فروشنده اصلی را انتخاب نمایید زیرا تمام باندهای شرکت پایونیر در جاهای مختلف توسط شرکتهای مختلف کپی برداری می شوند و با ظاهری مشابه در اختیار شما قرار میگیرد.

آمپلی فایر و سابهای شرکت پایونیر همگی تحت لیسانس پایونیر ژاپن بوده ولی در چین مونتاژ می شوند، دقت داشته باشید شرکت پایونیران تمام ساب ها و آمپلی فایرهای با کیفیت خود از کشور چین وارد می کند، آمپلی فایرهای شرکت پایونیر دارای برچسب گارانتی 1 ساله شرکت پایونیر می باشند، سابهای شرکت پایونیر نیز دارای هلوگرام سه بعدی شرکت پایونیر می باشند، در انتخاب سابها و آمپلی فایر انتخاب فروشنده مطمئن الزامی می باشد.

شرکت کنوود

رادیوپخشهای شرکت کنوود در کشور اندونزی تولید می شوند، شرکت نت الکترونیک پشتیبان اصلی محصولات شرکت کنوود در ایران می باشد و رادیوپخشهای این شرکت را با گارانتی 1 ساله ارائه می دهد. 3 رادیوپخش حرفه ای شرکت کنوود، Kiv 700، 7056 کنوود و پخش قدیمی 8019 شرکت کنوود ساخت و مونتاژ کشور مالزی می باشند. در انتخاب رادیوپخشهای شرکت کنوود همواره دقت داشته باشید تا اجناس را با گارانتی اصلی خریداری نمایید.

باندهای کنوود  718، 718EX و 7100 کنوود نزدک به سه سال است که هر سه مونتاژ کشور ویتنام می باشند و خط تولیدی در کشور دیگر شرکت کنوود ندارد البته طراحی و قطعات این باندها در ژاپن انجام شده است.  البته مدلهای تقلبی و کپی برداری باندهای کنوود بصورت فراوان در بازار ایران موجود است. باندهای 2014 و کارتن مشکی شرکت کنوود همگی تحت لیسانس شرکت کنوود ژاپن و در کشور چین مونتاژ می شوند، همگی کیفیت ساخت بالایی دارند. باندهای 6934، 6944، 6994 کنوود نیز همگی طراحی ژاپنی دارند ولی در کشور چین مونتاژ می شوند.

ساب ووفرهای شرکت کنوود تحت لیسانس ژاپن و در کشور ویتنام مونتاژ می شوند. برچسب گارانتی بر روی اکثر سابهای شرکت کنوود وجود دارد، با این حال با وجود سابهای تقلبی فراوان در بازار پیشنهاد می شود در انتخاب ساب ووفر دقت فراوان داشته باشید و فروشنده های معتبر را انتخاب کنید.

آمپلی فایر های شرکت کنوود نیز همگی تحت لیسانس این شرکت در چین مونتاژ می شوند، بهیچوجه آمپلی فایری از شرکت کنوود که در کشوری غیر از چین تولید شود موجود نمی باشد. با این وجود با توجه به طراحی و قطعات ژاپنی آمپلی فایرهای شرکت کنوود اکثرا کیفیت ساخت و طول عمر بالایی دارند، آمپلی فایرهای شرکت کنوود همگی برچسب گارانتی 1 ساله شرکت نت الکترونیک کنوود را دارند.

شرکت جی وی سی

رادیوپخشهای شرکت جی وی سی نیز همگی مونتاژ اندونزی می باشند و تحت لیسانس شرکت جی وی سی در ژاپن طراحی و ساخته می شوند. شرکت مهوار سرویس گارانتی اصلی شرکت جی وی سی می باشد و در بیشتر از 30 شهر کشور دارای نمایندگی گارانتی 1 ساله می باشند، البته اجناس شرکت جی وی سی با گارانتی های دیگر نیز در ایران موجود می باشد.

باندها و آمپلی فایرها و ساب وفرهای شرکت جی وی سی همگی مونتاژ چین می باشند. شرکت مهوار سرویس گارانتی اصلی این اجناس نیز می باشد با توجه به حجم بالای اجناس تقلبی شرکت جی وی سی انتخاب فروشنده معتبر و قابل اعتماد در خرید باندها و سابهای شرکت جی وی سی الزامی می باشد.

شرکت سونی

رادیوپخشهای ماشین شرکت سونی نیز همگی مونتاژ تایلند می باشند و گارانتی 18 ماهه بازرگانی ایران را دارند. فروشگاه بهرام تمام اجناس شرکت سونی را با گارانتی اصلی به شما عزیزان ارائه می دهد.

آمپلی فایرهای شرکت سونی اکثرا مونتاژ تایلند و با گارانتی 18 ماهه بازرگانی ایران ارائه می شوند. البته بعضی از آمپلی فایرهای این شرکت از چین وارد می شود ولی باز هم تحت لیسانس شرکت سونی ژاپن می باشند.

باندها و سابهای شرکت سونی اکثرا تحت لیسانس ژاپن و در چین مونتاژ می شوند. تمام اجناس ارائه شده در فروشگاه بهرام با گارانتی اصلی می باشند.

شرکت هرتز

شرکت هرتز شرکتی ایتالیایی می باشد که تقریبا تمامی اجناس آن در چین مونتاژ می شوند، اجناس شرکت هرتز فوق العاده با کیفیت می باشند و در ایران با گارانتی اصلی ایران هرتز توزیع می شوند، اجناس تقلبی شرکت هرتز بسیار کم در بازار ایران مشاهده شده است ولی پیشنهاد می شود در خرید خود دقت کنید تا اجناس با گارانتی اصلی تهیه نمایید.

شرکت هلیکس – مچ

تمام اجناس شرکت هلیکس طراحی و قطعات آلمانی دارند و از نظر کیفیت کاری سطحی بالاتر از تمام اجناس نامبرده شده دارند. هیچکدام از اجناس شرکت هلیکس در چین مونتاژ نمی شوند. اجناس شرکت هلیکس حتی باندها و سابها همگی دارای گارانتی اصلی شرکت امرداد می باشند. سری دارک بلو شرکت هلیکس که در ایران با نام Blue شناخته می شود در کشوری آسیایی مونتاژ می شوند. ولی اکثر طرحهای بالاتر Esprit، Match، Competition، Presition شرکت هلیکس در اروپا مونتاژ میشوند.

شرکت راکفورد

شرکت راکفورد از جمله شرکتهای با کیفیتی است که اجناس صوتی ماشین تولید می کنند ولی متاسفانه اجناس این کمپانی در ایران با قیمتهای بسیار بالا معمله می شود. البته بسیاری از محصولات با کیفیت این شرکت نیز در ایران قابل تهیه است، نکته مشخص اینجاست که شرکت راکفورد با هیچ شرکتی در ایران تعامل ندارد بسیاری از محصولات این شرکت توسط شرکتهای مختلف از کشورهای همسایه وارد ایران می شود که بدلیل وجود واسطه قیمتی بسیار بالاتر از ارزش واقعی خود دارند. این امر را براحتی می توان از طریق ایمیل از شرکت راکفورد استعلام کرد. به عنوان مثال با توجه به قیمت گذاری سایت معتبر کراچفیلد بلندگوی P1692 راکفورد قیمت جهانی کمتر از  باند 9630 جی بی ال و 6976 پایوینر که حدود 200 هزار تومان و 160 هزار تومان هستند دارد ولی در ایران با قمیت 329 هزار تومان معامله می شوند.  تمام اجناس شرکت راکفورد حتی اجناس حرفه ای این شرکت در چین مونتاژ می شوند. در خرید اجناس راکفورد باید دقت داشت تا اجناس کپی و یا طرح را خریداری نکنید. اجناس فیک این شرکت در کوتاه مدت کیفیت مناسبی بشما می دهند ولی در بلندمدت افت کیفیت زیادی دارند، اجناس اصلی راکفورد اگرچه در چین مونتاژ می شوند ولی تحت لیسانس شرکت راکفورد بوده و کیفیت خوبی دارند.

 شما عزیزان می توانید با جستجو عبارت ” fake rockford fosgate speakers” براحتی در مورد اخطار سایتهای خارجی در مورد اجناس Fake و تقلبی راکفورد اطلاعات کسب کنید. بهرام شاپ باز هم اخطار می دهد در مورد خرید اجناس راکفورد با حساسیت بالا نسبت به قیمت و یا حتی اصل بودن محصول اقدام نمایید.

شرکت درگ استر

شرکت درگ استر شرکتی ایتالیایی می باشد، اجناس این شرکت همگی مونتاژ چین هستند، شرکت امرداد تنها وارد کننده اجناس شرکت درگ استر ایتالیا می باشد و برچسب گارانتی 1 ساله این شرکت بر روی اجناس درگ استر موجود است، شرکت درگ استر شرکتی حرفه ای در زمینه ساخت سوپر تیوتر، میدرنج و میدبیس می باشد.

شرکت جی بی ال و اینفینیتی

اجناس شرکت اینفینیتی و جی بی ال نیز تحت نظر شرکت ایران کیش وارد ایران می شوند و همگی گارانتی و برچسب این شرکت را دارا می باشند. اجناس این شرکتها در چین و تحت لیسانس Harman  آمریکا مونتاژ می شوند. متاسفانه بسیاری از فروشنده ها کشورهای مختلفی را به عنوان مونتاژ کننده اجناس شرکت جی بی ال و اینفینیتی معرفی می کنند ولی درج کلمه PRC که در پشت تمام محصولات (باندها، آمپلی فایرها و ساب ووفرها) این شرکت وجود دارد دلیل محکمی بر مونتاژ این باندها در چین می باشد. با توجه به انواع مدلهای تقلبی باندهای شرکت جی بی ال و اینفینیتی انتخاب فروشنده معتبر در اولویت خرید از محصولات این شرکت قرار دارد.

شرکت آلپاین

اکثر رادیوپخشهای شرکت آلپاین ساخت و مونتاژ تایلند هستند التبه بعضی از اجناس ارزان قیمت این شرکت در چین مونتاژ می شوند، شرکت پاپ استریو وارد کننده اصلی اجناس شرکت آلپاین به ایران می باشد.

باندها و ساب ووفرهای شرکت آلپاین نیز همگی مونتاژ چین می باشند ولی در عین حال کیفیت مناسبی دارند.

شرکت وایب

باندها  و سوپرتیوترها و میدرنج ها و فول رنجهای شرکت وایب همگی مونتاژ کشور چین هستند. لوازم شرکت وایب همگی با گارانتی 1 ساله ارائه می شوند و تحت لیسانس شرکت وایب انگلیس می باشند.